Dalyan İztuzu Plajı

Caretta Caretta’ların güvenip, yavrularını emanet ettikleri ender plajlardan birisi Dalyan İztuzu plajı. Dünyada doğallıgını koruyan ikinci plaj olma ödülüne de sahip Iztuzu, 7 km uzunluğunda tam bir doğa harıkası.

Bir tarafi tatli su diger tarafi Akdeniz olan bu kumsalın bir benzerinin olmaığıi söyleniyor. Denize dikey uzanan dağların dibinden baslayip, dalyan deltasinin agzini kapatan plajin kumlari altin sarisi ve incecik. Deniz ise kristal berrakliginda. Sig bir kiyiya sahip olan Iztuzu plaji, yürürken ayaklarinizin altinda kadifemsi bir tad birakiyor.

Iztuzu plajına iki sekilde ulasılıyor. Dalyan rıhtımından kalkan teknelerle sazlıklar arasında 30 dakikalık keyifli bir yolculuktan sonra plaja ulasıyorsunuz. Ikinci yol ise Dalyan postanesinin yanIndan kalkan minibüsler.

Sulungur gölünü dolasıp çam agaçlarının arasında gelinen bu yolculukta oldukça keyifli. Ancak bize sorarsaniz tercihinizi teknelerle olmali, hem plajda çikilan nokta daha güzel hemde yolculuk teknelerle iztuzuna daha keyifli. Doga harikası Iztuzu plajında dolaşırken gölgenizi dahi kıskanıyorsunuz.

Dalyan İztuzu Resimleri